Kim jesteśmy?

Firma Lemarpol

Największy w Polsce skład wózków używanych Toyota, Nissan, Komatsu, Linde, Still, Mitsubishi, JCB

Na polskim rynku firma Lemarpol Wózki Widłowe sp. z o.o. pojawiła się w 1994 roku jako biznes rodzinny, w który zainwestowany został jedynie polski kapitał. Ugruntowaną pozycję w branży firma zapewniła sobie poprzez rzetelną i kompleksową obsługę różnych klientów. Dzisiaj nasza firma gwarantuje Państwu sprzęt najlepszej jakości sprowadzany z Japonii. Możemy pochwalić się czołowym miejscem w gronie importerów wózków widłowych japońskich marek takich jak: Toyota, Komatsu czy Nissan. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu udało nam się spełnić wymagania ponad 5 tysięcy klientów.

5223 +

Zadowolonych klientów

4650 +

Sprzedanych maszyn

283 +

Wypożyczonych wózków

15 +

Mobilnych serwisów

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce …

… która dysponuje aktualnie aż 500 sztukami podnośników, dzięki czemu czas oczekiwania na realizację zamówienia jest bardzo krótki. Sprzedajemy przede wszystkim wózki widłowe nowe, ale w naszej ofercie znajdą Państwo również wózki widłowe używane renomowanych japońskich marek. Jeśli interesują Państwa używane wózki widłowe Toyota lub nowe wózki widłowe Manitou nie ma problemu!

Zrealizujemy Państwa zamówienie. Ponadto wystarczy wskazać nam miejsce dostawy, a my dostarczymy zamówienie. Na nasze sprzęty udzielana jest gwarancja do 72 miesięcy. A w wypadku nienaprawienia usterki w ciągu 48 godzin od chwili zgłoszenia, dostarczymy sprzęt zastępczy. Należymy również do grona dostawców Europejskiego Funduszu Leasingowego oraz innych renomowanych funduszy leasingowych.

Dzięki temu możemy szybko załatwić wszystkie formalności związane z wynajmem sprzętu, nawet tego używanego. Prowadzimy również serwis, dzięki któremu naprawa wózków widłowych będzie bardzo sprawna i każdy klient otrzyma naprawiony sprzęt w jak najkrótszym czasie.

Jesteśmy oficjalnym dealerem marki Manitou

W ofercie LEMARPOL-u pojawiła się zatem cała gama wózków tej marki, firma zapewnia także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, we wszystkich swoich placówkach (oprócz serwisu w Zatorze, placówki serwisowe mieszczą się w Warszawie, Toruniu, Gostyniu koło Poznania, Katowicach oraz Nasielsku). W związku z wprowadzeniem nowego produktu firma planuje znacząco zwiększyć swój udział w sprzedaży oraz wynajmie nowych wózków.

LEMARPOL-WÓZKI WIDŁOWE Sp. z o.o. to obecnie czołowy importer wózków widłowych takich marek jak m.in. TOYOTAKOMATSUNISSANMITSUBISHI, a teraz także MANITOU.

Co nas wyróżnia?

Wózki widłowe nowe
i używane

Szeroka gama wózków widłowych oraz urządzeń magazynowych wyposażonych w napęd elektryczny lub spalinowy.

Platformy robocze
i podesty ruchome

Wydajne, bezpieczne platformy robocze i podnośniki rotacyjne znanej europejskiej marki Manitou.

Serwis wózków
widłowych

Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne wszelkiego rodzaju sprzętu magazynowego.

Wynajem wózków
widłowych

Krótkoterminowy i długoterminowy wynajem wózków widłowych na atrakcyjnych warunkach.

Nagrody i wyróżnienia

Laureat Best Managed Companies Poland 2022

Dyplom Deloitte

Podczas Uroczystej Gali 8 czerwca w Warszawie zaprezentowano laureatów pierwszej edycji plebiscytu Best Managed Companies Poland 2022. Zostaliśmy wyróżnieni w gronie 18 polskich firm!

Best Managed Comapnies to autorski plebiscyt ustanowiony w 1993 roku przez Deloitte Private w Kanadzie. W 2022 roku ruszyła jego polska edycja. Głównym celem przedsięwzięcia jest wyłonienie polskich firm prywatnych, które osiągają doskonałe wyniki, dzięki najlepszym standardom zarządzania.

Obecne czasy, charakteryzujące się dynamicznymi zmianami, wymagają sprawnego przywództwa. Właściciele firm prywatnych wiedzą o tym najlepiej. Ale czy są w stanie ocenić obiektywnie sprawność zarządzania swoją firmą i wskazać obszary wymagające usprawnień? Odpowiedzi na te pytania na pewno przynoszą warsztaty, w ramach plebiscytu „Best Managed Companies”.

Każdego roku tysiące firm prywatnych na całym świecie bierze udział w niezależnym plebiscycie, w trakcie którego przechodzą skrupulatny proces weryfikacji, analizowane są ich kompetencje, procesy, strategia, w odniesieniu do najlepszych praktyk zarządczych stosowanych w firmach prywatnych na świecie. Liderzy nie boją się porównania, bo wiedzą, że dzięki udziałowi w programie mogą tylko zyskać. Czy coś ryzykują? Jeśli już, to tylko większą świadomość rozpoznanych obszarów do modernizacji lub tego że są najlepiej zarządzani na rynku.

Zwycięzcy plebiscytu są wyłaniani przez niezależne jury, a cały proces jest transparenty i obiektywny, dzięki sprawdzonemu systemowi, działającemu od 30 lat na skalę globalną. Umożliwia on ocenę umiejętności i praktyk zarządczych każdej firmy w czterech obszarach: strategii, innowacji, kultury organizacyjnej i wyników finansowych.

Uczestnicy otrzymają niezależną ocenę swojej działalności w odniesieniu do najlepszych praktyk zarządczych stosowanych w firmach prywatnych na świecie. Spółki uznane za najlepiej zarządzane zostają wyróżnione tytułem „Best Managed Company”, tym samym stając się członkami światowej czołówki. Wygrana w plebiscycie przynosi wiele korzyści: umacnia wizerunek, rozpoznawalność marki oraz zainteresowania opinii publicznej.

Dealer Roku 2021

Dealer roku 2021

Na początku roku 2022 zostaliśmy mianowani jako dealer roku 2021. Nagroda ta to nie tylko statuetka, to zaufanie setek klientów, to pewność, że można na nas liczyć. Jest to dla nas wyróżnienie pokazujące ogrom włożonej pracy, zaangażowania, dbania o jakość oraz wychodzenia z inicjatywą naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy!

Gazele Biznesu 2015

Best managed companies

Grupa MANITOU jest jednym z czołowych koncernów w branży budowy maszyn na świecie i specjalizuje się głównie w produkcji ładowarek teleskopowych i terenowych wózków widłowych, lecz zakres jej działalności jest znacznie większy. Oferta MANITOU obejmuje ładowarki teleskopowe, terenowe i przemysłowe wózki widłowe, koparko-ładowarki, podnośniki koszowe, ładowarki podwieszane oraz paletowe wózki magazynowe. Grupa MANITOU, poprzez rozbudowaną sieć dilerską, dociera do odbiorców na całym świecie, stale poszerzając grono swoich odbiorców.

Jako jedyna firma w Polsce „Lemarpol” posiada w bieżącej ofercie ponad 500 sztuk podnośników, co ułatwia nam zrealizowanie w krótkim czasie każdego, nawet nietypowego zamówienia. Nasza szeroka i zróżnicowana oferta, jak również elastyczność pozwala nam zaspokoić każdą potrzebę klienta.

Nasze marki

Manitou

Toyota

Nissan

Komatsu

BYD

Mitsubishi